Konfrans Liqası: 2-ci mərhələyə yekun vuruldu

Bu gün futbol üzrə Avropa Konfrans Liqasında 2-ci mərhələnin cavab oyunlarına yekun vurulub.

Komanda.az xəbər verir ki, ilk üç cavab görüşü iyulun 27-də keçirilib. Albaniya “Teuta”sı səfərdə Andorranın “İnter Eskaldes” klubuna böyük hesabla qalib gələrək növbəti mərhələyə yüksəlib. “Torshavn” da səfərdə “Buduçnost”u üstələyib. Malta “Hibernians”ı isə evdə “Folqore” komandasından güclü olub.

Mərhələnin digər oyunları bu gün keçirilib. Qeydə alınan nəticələri təqdim edirik:

Avropa Konfrans Liqası, 2-ci mərhələ, cavab oyunları

27 iyul

İnter Eskaldes (Andorra) – Teuta (Albaniya) 0:3 (ilk oyun 2:0)

Buduçnost (Monteneqro) – Torshavn (Farer adaları) 0:2 (0:4)

Hibernians (Malta) – Folqore (San Marino) 4:2 (3:1)

29 iyul

Şaxtyor (Qazaxıstan) – Styaua (Rumıniya) 2:1 (penaltilər 5:3)
İlk oyun 0:1

Liepaya (Latviya) – ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) 0:0 (penaltilər 1:3)
İlk oyun 0:0

Tobol (Qazaxıstan) – Hayduk (Xorvatiya) 4:1
İlk oyun 0:2

Vaduts (Lixtenşteyn) – Uypeşt (Macarıstan) 1:3
İlk oyun 1:2

Birkirkara (Malta) – Olimpiya (Sloveniya) 1:0 (penaltilər 4:5)
İlk oyun 0:1

Honka (Finlandiya) – Domjale (Sloveniya) 0:1
İlk oyun 1:1

Dinamo (Brest, Belarus) – Viktoriya (Çexiya) 1:2
İlk oyun 1:2

Keşlə – Soçi (Rusiya) 2:4
İlk oyun 0:3

Sumqayıt – Çukariçki (Serbiya) 0:2
İlk oyun 0:0

Vorskla (Ukrayna) – KuPS (Finlandiya) 2:3
İlk oyun 2:2

Bude-Qlimt (Norveç) – Valyur (İslandiya) 3:0
İlk oyun 3:0

Hakken (İsveç) – Aberdin (Şotlandiya) 2:0
İlk oyun 1:5

Sepsi (Rumıniya) – Spartak (Trnava, Slovakiya) 1:1 (penaltilər 3:4)
İlk oyun 0:0

Santa-Koloma (Andorra) – Hibernian (Şotlandiya) 1:2
İlk oyun 0:3

Levadiya (Estoniya) – Dandalk (İrlandiya) 1:2
İlk oyun 2:2

Jilina (Slovakiya) – Apollon (Kipr) 2:2
İlk oyun 3:1

Torpedo (Belarus) – Kopenhagen (Danimarka) 0:5
İlk oyun 1:4

Rusenborq (Norveç) – Habnarfyordyor (İslandiya) 4:1
İlk oyun 2:0

Rakuv (Polşa) – Suduva (Litva) 0:0 (penaltilər 4:3)
İlk oyun 0:0

Slovatsko (Çexiya) – Lokomotiv (Bolqarıstan) 1:0 (penaltilər 2:3)
İlk oyun 0:1

Aşdod (İsrail) – Qarabağ 0:1
İlk oyun 0:0

Volerenqa (Norveç) – Gent (Belçika) 2:0
İlk oyun 0:4

Orxus (Danimarka) – Larn (Şimali İrlandiya) 1:1
İlk oyun 1:2

BATE (Belarus) – Dinamo (Batumi, Gürcüstan) 1:4
İlk oyun 1:0

Milsami (Moldova) – Elfsborq (İsveç) 0:5
İlk oyun 0:4

Sivasspor (Türkiyə) – Petrokub (Moldova) 1:0
İlk oyun 1:0

Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Arda (Bolqarıstan) 4:0
İlk oyun 2:0

Makkabi (Hayfa, İsrail) – Dinamo (Tbilisi, Gürcüstan) 5:1
İlk oyun 2:1

TNS (Uels) – Jalgiris (Litva) 5:1
İlk oyun 5:0

Breydablik (İslandiya) – Avstriya (Vyana, Avstriya) 2:1
İlk oyun 1:1

Fola (Lüksemburq) – Şaxtyor (Belarus) 1:0
İlk oyun 2:1

Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) – Sutyeska (Monteneqro) 3:1
İlk oyun 0:0

Konnah (Uels) – Priştina (Kosovo) 4:2
İlk oyun 1:4

Voyvodina (Serbiya) – Paneveys (Litva) 1:0
İlk oyun 1:0

Partizani (Albaniya) – Bazel (İsveçrə) 0:2
İlk oyun 0:3

Feyenoord (Niderland) – Drita (Kosovo) 3:2
İlk oyun 0:0

Şlensk (Polşa) – Ararat (Ermənistan) 3:3
İlk oyun 4:2

AEK (Yunanıstan) – Velej (Bosniya və Herseqovina) 1:0 (penaltilər 2:3)
İlk oyun 1:2

Riyeka (Xorvatiya) – Qzira (Malta) 1:0
İlk oyun 2:0

Puşkaş Akademiya (Macarıstan) – RFŞ (Latviya) 0:2
İlk oyun 0:3

Borats (Bosniya və Herseqovina) – Linfild (Şimali İrlandiya) 0:0
İlk oyun 0:4

Şkendiya (Şimali Makedoniya) – Riqa (Lavtiya) 0:1
İlk oyun 0:2

Servett (İsveçrə) – Molde (Norveç) 2:0
İlk oyun 3:0

Universitatya Krayova (Rumıniya) – Laçi (Albaniya) 0:0
İlk oyun 0:1

Aris (Yunanıstan) – Astana (Qazaxıstan) 2:1
İlk oyun 0:2

Maribor (Sloveniya) – Hammarbü (İsveç) 0:1
İlk oyun 1:3

Bohemian (İrlandiya) – Düdelanj (Lüksemburq) 3:0
İlk oyun 1:0

Dunayskaya-Streda (Slovakiya) – Partizan (Serbiya) 0:2
İlk oyun 0:1

Osiyek (Xorvatiya) – Poqon (Polşa) 1:0
İlk oyun 0:0

Vlazniya (Albaniya) – AEL (Kipr) 0:1
İlk oyun 0:1

Santa Klara (Portuqaliya) – Şkupi (Şimali Makedoniya) 2:0
İlk oyun 3:0