Azərbaycan Premyer Liqasında 2020/21 mövsümünün tam təqvimi

Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında 2020/21 mövsümünün tam təqvimi müəyyənləşib.

Komanda.az xəbər verir ki, Peşəkar Futbol Liqası (PFL) bütün turların matçlarının gününü açıqlayıb.

Təqvimdə ehtiyat günlər və milli komandaların iştirakı ilə keçiriləcək qarşılaşmaların tarixləri də qeyd olunub.

Azərbaycan Premyer Liqası
2020/2021 mövsümü

1-ci tur
21 avqust (cümə)

  1. “Neftçi” (Bakı) “Səbail” (Bakı)

22 avqust (şənbə)

  1. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Keşlə” (Bakı)
  2. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sabah” (Bakı)

23 avqust (bazar)

  1. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Zirə” (Bakı)

25-26 avqust

UEFA Çempionlar Liqası, 2-ci təsnifat mərhələsi

27 avqust

UEFA Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi

5 sentyabr

UEFA Millətlər Liqası, 1-ci tur

Azərbaycan – Lüksemburq

7 sentyabr

AÇ-2021: Azərbaycan U-21 – Fransa U-21

8 sentyabr

UEFA Millətlər Liqası, 2-ci tur

Kipr – Azərbaycan

2-ci tur
11 sentyabr (cümə)

  1. “Keşlə” – “Qarabağ”
  2. “Neftçi” – “Sumqayıt”

12 sentyabr (şənbə)

  1. “Səbail” – “Zirə”

13 sentyabr (bazar)

  1. “Sabah”- “Qəbələ”

15-16 sentyabr

UEFA Çempionlar Liqası, 3-cü təsnifat mərhələsi

17 sentyabr

Avropa Liqası, 2-ci təsnifat mərhələsi

3-cü tur
19 sentyabr (şənbə)

  1. “Qəbələ” – “Keşlə”
  2. “Sumqayıt” – “Səbail”

20 sentaybr (bazar)

  1. “Zirə” – “Sabah”
  2. “Qarabağ” – “Neftçi”

22-23 sentyabr

UEFA Çempionlar Liqası, pley-off mərhələsi

24 sentyabr

Avropa Liqası, 3-cü təsnifat mərhələsi

4-cü tur
25 sentyabr (cümə)

  1. “Sumqayıt” – “Qarabağ”

26 sentyabr (şənbə)

  1. “Səbail” – “Sabah”
  2. “Keşlə” – “Zirə”

27 sentyabr (bazar)

  1. “Neftçi” – “Qəbələ”

29-30 sentyabr

UEFA Çempionlar Liqası, pley-off mərhələsi

1 oktyabr

UEFA Avropa Liqası, pley-off mərhələsi

5-ci tur
2 oktyabr (cümə)

  1. “Sabah” – “Keşlə”

3 oktyabr (şənbə)

  1. “Qəbələ” – “Sumqayıt”
  2. “Zirə” – “Neftçi”

4 oktyabr (bazar)

  1. “Qarabağ” – “Səbail”

8 oktyabr

AÇ-2021: Slovakiya U-21 – Azərbaycan U-21

10 oktyabr

UEFA Millətlər Liqası, 3-cü tur

Monteneqro – Azərbaycan

13 oktyabr

UEFA Millətlər Liqası, 4-cü tur

Azərbaycan – Kipr

13 oktyabr

AÇ-2021: Gürcüstan U-21 – Azərbaycan U-21

6-cı tur
17 oktyabr (şənbə)

  1. “Qarabağ” – “Qəbələ”
  2. “Səbail” – “Keşlə”

18 oktyabr (bazar)

  1. “Neftçi” – “Sabah”
  2. “Sumqayıt” – “Zirə”

21 oktyabr
ehtiyat gün

20-21 oktyabr

UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 1-ci tur

22 oktyabr

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 1-ci tur

7-ci tur
24 oktyabr (şənbə)

  1. “Qəbələ” – “Səbail”
  2. “Keşlə” – “Neftçi”

25 oktyabr (bazar)

  1. “Sabah” – “Sumqayıt”
  2. “Zirə” – “Qarabağ”

27-28 oktyabr

UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 2-ci tur

29 oktyabr

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 2-ci tur

2-ci dövrə

8-ci tur
31 oktyabr (şənbə)

  1. “Zirə” – “Səbail”
  2. “Qəbələ” – “Sabah”

1 noyabr (bazar)

  1. “Qarabağ” – “Keşlə”
  2. “Sumqayıt” – “Neftçi”

3-4 noyabr

UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 3-cü tur

5 noyabr

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 3-cü tur

9-cu tur
6 noyabr (cümə)

  1. “Sabah” – “Zirə”

7 noyabr (şənbə)

  1. “Səbail” – “Sumqayıt”
  2. “Keşlə” – “Qəbələ”

8 noyabr (bazar)

  1. “Neftçi” – “Qarabağ”

12 noyabr

AÇ-2021: İsveçrə U-21 – Azərbaycan U-21

14 noyabr

UEFA Millətlər Liqası, 5-ci tur

Azərbaycan – Monteneqro

17 noyabr

UEFA Millətlər Liqası, 6-cı tur

Lüksemburq – Azərbaycan

10-cu tur
21 noyabr (şənbə)

  1. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
  2. “Sabah” – “Səbail”

22 noyabr (bazar)

  1. “Zirə” – “Keşlə”
  2. “Qəbələ” – “Neftçi”

24-25 noyabr

UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 4-cü tur

26 noyabr

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 4-cü tur

11-ci tur
28 noyabr (şənbə)

  1. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
  2. “Neftçi” – “Zirə”

29 noyabr (bazar)

  1. “Keşlə” – “Sabah”
  2. “Səbail” – “Qarabağ”

1-2 dekabr

UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 5-ci tur

3 dekabr

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 5-ci tur

3 dekabr
ehtiyat gün

12-ci tur
5 dekabr (şənbə)

  1. “Sabah” – “Neftçi”
  2. “Keşlə” – “Səbail”

6 dekabr (bazar)

  1. “Zirə” – “Sumqayıt”
  2. “Qəbələ” – “Qarabağ”

8-9 dekabr

UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 6-cı tur

10 dekabr

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 6-cı tur

13-cü tur
13 dekabr (bazar)

  1. “Səbail” – “Qəbələ”
  2. “Sumqayıt” – “Sabah”

14 dekabr (bazar ertəsi)

  1. “Neftçi” – “Keşlə”
  2. “Qarabağ” – “Zirə”

14-cü tur
19 dekabr (şənbə)

  1. “Zirə” – “Qəbələ”
  2. “Səbail” – “Neftçi”

20 dekabr (bazar)

  1. “Sabah” – “Qarabağ
  2. “Keşlə” – “Sumqayıt””

24 dekabr (cümə axşamı)

Azərbaycan Kuboku
1/8 final mərhələsi

2021-ci il

1-2 fevral (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı)

Azərbaycan Kuboku
1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

6-7 fevral (şənbə, bazar)
Azərbaycan Kuboku
1/4 final mərhələsi, cavab oyunlar

3-cü dövrə

15-ci tur
13 fevral (şənbə)

  1. “Qarabağ” – “Neftçi”
  2. “Sumqayıt” – “Səbail”

14 fevral (bazar)

  1. “Qəbələ” – “Keşlə”
  2. “Zirə” – “Sabah”

16-17 fevral

UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar

18 fevral

UEFA Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyunlar

16-cı tur
20 fevral (şənbə)

  1. “Səbail” – “Sabah”
  2. “Sumqayıt” – “Qarabağ”

21 fevral (bazar)

  1. “Keşlə” – “Zirə”
  2. “Neftçi” – “Qəbələ”

23-24 fevral

UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar

25 fevral

Avropa Liqası, 1/16 final, cavab oyunları

17-ci tur
27 fevral (şənbə)

  1. “Zirə” – “Neftçi”
  2. “Qəbələ” – “Sumqayıt”

28 fevral (bazar)

  1. “Sabah” – “Keşlə”
  2. “Qarabağ” – “Səbail”

18-ci tur
6 mart (şənbə)

  1. “Qarabağ” – “Qəbələ”
  2. “Səbail” – “Keşlə”

7 mart (bazar)

  1. “Sumqayıt” – “Zirə”
  2. “Neftçi” – “Sabah”

9-10 mart

UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, cavab oyunları

11 mart

Avropa Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar

19-cu tur
12 mart (cümə)

  1. “Sabah” – “Sumqayıt”
  2. “Keşlə” – “Neftçi”

13 mart (şənbə)

  1. “Qəbələ” – “Səbail”
  2. “Zirə” – “Qarabağ”

16-17 mart

UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, cavab oyunları

18 mart

Avropa Liqası, 1/8 final, cavab oyunları

20-ci tur
18 mart (cümə axşamı)

  1. “Neftçi”- “Səbail”
  2. “Sumqayıt” – “Keşlə”

19 mart (cümə)

  1. “Qarabağ” – “Sabah”
  2. “Qəbələ”– “Zirə”

22-30 mart

DÇ-2022-nin seçmə oyunları

21-ci tur
3 aprel (şənbə)

  1. “Keşlə” – “Qarabağ”
  2. “Səbail” – “Zirə”

4 aprel (bazar)

  1. “Sabah”- “Qəbələ”
  2. “Neftçi” – “Sumqayıt”

6-7 aprel

UEFA Çempionlar Liqası, 1/4 final, ilk oyunlar

8 aprel

Avropa Liqası, 1/4 final, ilk oyunlar

8 aprel
ehtiyat gün

4-cü dövrə

22-ci tur
10 aprel (şənbə)

  1. “Qəbələ” – “Neftçi”
  2. “Sabah” – Səbail”

11 aprel (bazar)

  1. “Zirə” – “Keşlə”
  2. “Qarabağ” – “Sumqayıt”

13-14 aprel

UEFA Çempionlar Liqası, 1/4 final, cavab oyunları

15 aprel

Avropa Liqası, 1/4 final, cavab oyunları

23-cü tur
16 aprel (cümə)

  1. “Səbail” – “Qarabağ”
  2. “Sumqayıt” – “Qəbələ”

17 aprel (şənbə)

  1. “Neftçi” – “Zirə”
  2. “Keşlə” – “Sabah”

21 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
Yarımfinal mərhələsi, ilk oyunlar

24-cü tur
25 aprel (bazar)

  1. “Keşlə”- “Səbail”
  2. “Zirə” – “Sumqayıt”
  3. “Sabah” – “Neftçi”
  4. “Qəbələ” – “Qarabağ”

27-28 aprel

UEFA Çempionlar Liqası, yarımfinal, ilk oyunlar

29 aprel

Avropa Liqası, yarımfinal, ilk oyunlar

29 aprel (cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku
Yarımfinal mərhələsi, cavab oyunları

25-ci tur
3 may (bazar ertəsi)

  1. “Səbail” – “Qəbələ”
  2. “Neftçi” – “Keşlə”

4 may (çərşənbə axşamı)

  1. “Sumqayıt” – “Sabah”
  2. “Qarabağ” – “Zirə”

4-5 may

UEFA Çempionlar Liqası, yarımfinal, cavab oyunları

6 may

Avropa Liqası, yarımfinal, cavab oyunları

26-cı tur
8 may (şənbə)

  1. “Keşlə” – “Sumqayıt”
  2. “Səbail” – “Neftçi”

9 may (bazar)

  1. “Sabah” – “Qarabağ”
  2. “Zirə” – “Qəbələ”

12 may
ehtiyat gün

27-ci tur
15 may (şənbə)

  1. “Zirə” – “Səbail”
  2. “Qəbələ” – “Sabah”
  3. “Qarabağ” – “Keşlə”
  4. “Sumqayıt” – “Neftçi”

28-ci tur
22 may (şənbə)

  1. “Səbail” – “Sumqayıt”
  2. “Neftçi” – “Qarabağ”
  3. “Keşlə” – “Qəbələ”
  4. “Sabah” – “Zirə”

26 may (çərşənbə)
Avropa Liqası, final

28 may (cümə)
Azərbaycan Kubokunun final oyunu

29 may (şənbə)
UEFA Çempionlar Liqası, final

Qeyd: Avrokuboklarda mübarizəyə davam edən komanda tur çərçivəsində oyunun tarixini bir gün əvvələ və ya sonraya keçirməklə bağlı müraciət etmək imkanına malikdir. Oyunun tarixi ilə bağlı yekun qərar qəbul etmək hüququ Peşəkar Futbol Liqasına məxsusdur.