Azərbaycan birinciliyində finalçılar müəyyənləşdi

Milli Olimpiya Komitəsinin 30 illik yubileyinə həsr olunan boks üzrə məktəbli oğlan və qızlar arasında Azərbaycan birinciliyi davam edir.

Komanda.az xəbər verir ki, müxtəlif şəhər və rayonların klublarını, həmçinin idman cəmiyyətlərini təmsil edən 70 komandanın 369 idmançısının iştirakı ilə Boks Mərkəzində təşkil edilən yarışın VI günündə yarımfinal görüşləri baş tutub.

Oğlanlar arasında 16, qızlar arasında 2 çəki dərəcəsində 36 döyüşün nəticəsinə əsasən finala çıxan boksçuların adlarına aydınlıq gəlib. Məğlub olan idmançılar isə bürünc medalla kifayətləniblər.

Azərbaycan birinciliyinə iyunun 22-də yekun vurulacaq. Oğlan boksçular 16, qızlar 7 çəki dərəcəsi üzrə qalibləri müəyyənləşdirəcəklər. Final döyüşləri saat 13:00-da başlanacaq.

Azərbaycan birinciliyi
Yarımfinal mərhələsi

Oğlanlar
40 kq
İsmayıl Rzayev (Sumqayıt) – Hikmət Məmmədov (Gəncə) – 1:4
Ülvi Ələkbərov (Goranboy) – Nihat Qasımov (RİM1) – 1:4

42 kq
Ramiz Əsgərov (Göygöl) – Elşən Əliyev (Gəncə) – 0:5
Əli Həsənov (Lənkəran) – Əli Baxışov (Cəlilabad) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

44 kq
Vüsal Heydərov (Ağcabədi) – Xan Məmmədov (“Gömrükçü” İK) – 4:1
Yusif Bəylərov (Siyəzən) – Sübhan Babayev (Sumqayıt) – 0:5

46 kq
Ülvi Kəlbiyev (Siyəzən) – Həsrət Mehdiyev (Göygöl) – 0:5
Ceyhun Quliyev (RİM1) – Bağır Əmirxanlı (UGM7) – 0:5

48 kq
Əflatun İsmiyev (“Marafon” İK) – Turqay Rəhimli (Gəncə) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Təşkilat Quliyev (Sumqayıt) – Şahin Aslanov (UGM7) – 4:1

50 kq
Soltan Məmmədov (“Kür” İK) – İsmayıl Rüstəmov (Şirvan) – 2:3
Raul Abdullayev (Lənkəran) – Azər Sadıqov (Lənkəran) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

52 kq
Azad Cavadzadə (Abşeron) – Fərid Qurbanov (Ağsu) – 5:0
Vüsal Xəlilov (Sumqayıt) – Tamerlan Əlimzanov (RİM1) – 5:0

54 kq
Hüseyn Orucov (Abşeron) – Ələkbər Əhmədov (“Neftçi” İK) – ikinci döyüşə gəlməyib
Ülvi Qasımzadə (UGİM1) – Elgün Sadıqov (Sumqayıt) – 0:5

57 kq
Elcan İsgəndər (UGİM1) – Xəlil Xanlarov (Şirvan) – ikinci qalib gəlib
Rza Rzayev (Gəncə) – Elbrus Əliyev (Lənkəran) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

60 kq
Nizami Verdiyev (Gəncə) – Rövşən Quliyev (RİM1) – ikinci döyüşə gəlməyib
Ömər Kərimov (Ağdaş) – Kənan Aslanlı (Sumqayıt) – 0:4

63 kq
Coşqun Quliyev (Ağcabədi) – Saməddin Adıyev (Masallı) – 5:0
Ramiz Nərimanlı (Ağstafa) – İsmayıl Vəliyev (“Dəmir Yumruq” BK) – ikinci qalib gəlib

66 kq
Murad Babazadə (FHN İK) – Tunar Adıgözəlov (“Neftçi” İK) – 5:0
Nicat İmanov (UGM7) – Polad Rüstəmov (“Qızıl əlcək” İK) – 0:5

70 kq
Hüseynqulu Miriyev (Səbail İK) – Nicat Səmədov (FHN İK) – birinci qalib gəlib
Mehdi Səttarov (Şabran) – Əli Məmişov (UGM7) – 0:5

75 kq
Ömər Quluzadə (Sumqayıt) – Səfər Cəfərov (“Neftçi” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Hikmət Novruzov (UGM7) – İlkin Şəmmədov (UGM7) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

80 kq
Raul Məmmədov (“Zabit” İK) – Əmir Abbasov (RİM1) – 0:5
Sarvan Səlimli (Mingəçevir) – Kamran Qəniyev (Şabran) – 1:4

90 kq
Səftər Məmmədzadə (Ağsu) – Zaur Səmədov (“Qızıl əlcək” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Həsən Namazov (Gəncə) – Məhəmməd Cəfərov (Z-1)

Qızlar
51 kq
Mələk Hümmətova (FHN İK) – Yeganə Qəniyeva (Şabran) – ikinci döyüşə gəlməyib
Aysun Mikayılova (Sumqayıt) – Əminə Tacı (Şamaxı) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

57 kq
Gülay Mirzəyeva (Tərtər) – Səma Hüseynova (Qəbələ) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Günay Səfərova (Şirvan) – Mələk Abbasova (Sumqayıt) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib.