Azərbaycan birinciliyinə yekun vuruldu

Cüdo üzrə yeniyetmələr arasında Azərbaycan birinciliyi başa çatıb.

Komanda.az xəbər verir ki, bu gün oğlanlar arasında -55 kq (61 nəfər), -73 kq (44 nəfər), +90 kq (24 nəfər), qızlar arasında isə -44 kq (7 nəfər), -57 kq (10 nəfər), +70 kq (5 nəfər) çəki dərəcələrində görüşlər keçirilib.

Üçüncü yarış gününün qalib və mükafatçılarının siyahısını təqdim edirik:

-44 kq
Qasımzadə Xumar – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
İspəndiyarova Rəvanə – Mingəçevir şəhəri
Əliyeva Lalə – Səlyan rayonu
Baxşıyeva Sədaqət – 2 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-55 kq
Nəcəfov Fikrət – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Qarayev Fərid – Gəncə şəhəri
Oruczadə Şahin – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Şərifov Xanəhməd – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-57 kq
Atazadə Telli – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi, Sumqayıt şəhəri
Əliyeva Kəmalə – Gəncə şəhəri
Əliyeva Fatimə – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Hüseynova Zəhra – Sumqayıt İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

+70 kq
Süleymanova Nigar – Neftçi İdman klubu
Hacıverdiyeva Firuzə – Neftçi İdman klubu
Əliyeva Səmayə – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-73 kq
Əliyev Süleyman – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Hacızade Əli – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Şamil Tuncay – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Tarquliyev Nahid – Neftçi İdman Klubu

+90 kq
Əhmədov Ramazan – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Sarıoğlu Zaur – Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Səmədli Rəsul – 2 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Ömərov İbrahimxəlil – Siyəzən-Neftçi klubu

Ümumi komanda hesabında 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi (Bakı şəhəri) birinci yer, “Neftçi” klubu ikinci yer, 1 nömrəli Təhsil Respublika İdman Mərkəzi (Sumqayıt) üçüncü yer tutub.

Xatırladaq ki, yeniyetmə cüdoçuların Azərbaycan birinciliyi üzrə yarışlarda ümumilikdə 514 idmançı (439 oğlan, 75 qız) medallar uğrunda mübarizə aparıb.