Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Komanda.az xəbər verir ki, püşkatmada Azərbaycan təmsilçiləri – “Neftçi” və “Səbail”in də ilk rəqibləri bilinib. “Neftçi”nin rəqibi Moldovanın “Speranta” klubu olub. “Səbail” isə Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubuna rəqib olub.

Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin oyunları iyulun 11-də və 18-də keçiriləcək.

Püşkün nəticəsi ilə sizi də tanış edirik:

Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi

Malmö (İsveç) – Ballimena (Şimali İrlandiya)/NSİ (Farer adaları)
Konnah Kuey (Uels) – Kilmarnok (Şotlandiya)
Breydablik (İslandiya) – Vaduts (Lixtenşteyn)
Brann (Norveç) – Şamrok Rovers (İrlandiya)
Vitebsk (Belarus) – KuPS Kuopio (Finlandiya)
Ordabası (Qazaxıstan) – Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan)
Sent Culiya (Andorra)/Europa (Cəbəllütariq) – Legiya (Polşa)
Qzira Yunayted (Malta) – Hayduk (Xorvatiya)
Radniçki (Serbiya) – Flora (Estoniya)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – Titoqrad (Monteneqro)
Makkabi (Hayfa, İsrail) – Mura (Sloveniya)
Debretsen (Macarıstan) – Kukesi (Albaniya)
Jeness Eş (Lüksemburq) – Tobol (Kazaxıstan)
Styaua (Rumıniya) – Milsami (Moldova)
Çukariçki (Serbiya) – Banants (Ermənistan)
Kruzeyders (Şimali İrlandiya) – B36 Torshavn (Farer adaları)
İnter Turku (Finlandiya) – Bröndbü (Danimarka)
Priştina (Kosovo)/St Cosefs (Cəbəllütariq) – Reyncers (Şotlandiya)
Kork Siti (İrlandiya) – Proqres (Lüksemburq)/Kardiff Metropolitan Universiteti (Uels)
Molde (Norveç) – Reykyavik (İslandiya)
Levski (Sofiya, Bolqarıstan) – Rujomberok (Slovakiya)
Pandev Akademiyası (Makedoniya) – Jrinski (Bosniya və Herseqovina)
Zeta (Monteneqro) – Fehervar (Macarıstan)
Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus) – Hibernians (Malta)
Neftçi (Azərbaycan) – Speranta (Moldova)
Olimpiya (Lyublyana, Sloveniya) – Riqa (Latviya)
Honved (Macarıstan) – Jalgiris (Litva)
Radnik (Bosniya və Herseqovina) – Spartak (Trnava, Slovakiya)
Fola Eş (Lüksemburq) – Çixura (Gürcüstan)
Alaşkert (Ermənistan) – Makedoniya (Skopye, Şimali Makedoniya)
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – La Fiorita (San Marino)/Enqordani (Andorra)
Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) – Kayrat (Qazaxıstan)
Kauno Jalgiris (Litva) – Apollon (Kipr)
Ventspils (Latviya) – Teuta (Albaniya)
Krakoviya (Polşa) – Dunayska Streda (Slovakiya)
Styarnan (İslandiya) – Levadiya (Estoniya)
Barri Taun (Uels)/Kliftonvill (Şimali İrlandiya) – Hauqesun (Norveç)
Riteryay (Litva) – Klaksvik (Farer adaları)/Tre Fiori (San Marino)
Dinamo (Minsk, Belarus) – Liepaya (Latviya)
Norçöpinq (İsveç) – Sent Patrik (İrlandiya)
Aberdin (Şotlandiya) – Rovaniemi (Finlandiya)
Domjale (Sloveniya) – Balzan (Malta)
Laçi (Albaniya) – Hapoel (Beer-Şeva, İsrail)
Buduçnost (Monteneqro) – Narva Trans (Estoniya)
Səbail (Azərbaycan) – Universitatya Krayova (Rumıniya)
Pünik (Ermənistan) – Şkupi (Makedoniya)
AEK (Kipr) – Petrokub (Moldova)